Як знаходити та використовувати точки входу в трейдингу?

Розгадка загадкового світу трейдингу часто залежить від уміння визначати сприятливі моменти для входу та виходу з ринку. Прийняття рішення про те, коли й де входити чи виходити з угоди є найважливішим компонентом будь-якої торгової стратегії. Це завдання, як правило, є складним як для досвідчених, так і для трейдерів-початківців. Почнемо з того, що існує безліч факторів, що впливають на напрямок руху ринку. Крім того, тенденції постійно змінюються. Тому зволікання з входом до угод навіть на хвилину може зменшити ваш потенційний прибуток або збільшити ризик зазнати збитків.

Що таке ТВХ у трейдингу?

У трейдингу точкою входу називають точний час, коли інвестор починає позицію щодо певного активу. Йдеться не просто про випадковий вхід, а про вироблення стратегії. ТВХ ґрунтується на різних чинниках — аналіз ринку, технічних індикаторів і навіть інтуїції, коли трейдери шукають сприятливі умови для покупки.

ТВХ — це момент, який є вирішальним, оскільки він визначає потенційний прибуток чи збитки. Добре певна точка входу мінімізує ризики та максимізує можливості. Трейдери-початківці часто не надають їй значення, але досвідчені інвестори розуміють її важливість для формування успішних стратегій.

Всі точки входу на ринок можна розділити на чотири основні типи:

  • за тенденцією
  • проти тренду,
  • пробою горизонтального рівня,
  • відбій від нього.

Найчастіше з угодами починають працювати за трендом. Далі ми розповімо, які індикатори вкажуть вам найбільш вдалий момент.

Будь-який тренд у якійсь точці досягає своєї кульмінації, після чого напрямок руху змінюється, що призводить до розвороту. Тоді можна говорити про вхід проти тренду. Вартість, що рухається у певному напрямку, може різко змінитися через те, що послабився імпульс або трейдери зафіксували проміжний прибуток. Торгівля проти тренду несе більший ризик, оскільки є можливість помилитися у визначенні меж каналу.

Пошук того, де знаходиться найкраща точка входу в акції, передбачає постійне навчання, практику та уважне спостереження за тенденціями ринку.

Як правильно визначити точку входу в угоду

Кожен трейдер хоче визначити ідеальні точки входу та знайти точки виходу. Але, на жаль, знайти їх вручну не завжди легко. Натомість трейдерам допомагають технічні індикатори, які створюються за допомогою елементарних арифметичних обчислень. Тому розгляньмо кілька найкращих індикаторів, розроблених для того, щоб визначити яка точка входу в угоду буде найкращою.

  1. Ковзні середні.

Цей індикатор входу інвестори та трейдери використовують для визначення напряму тренду. Усі чинники економічної безпеки підсумовуються, і середнє значення розраховується шляхом поділу суми на загальну кількість точок даних за певний період. Оцінюючи зміни ціни активу, аналітик використовує ковзну середню для визначення зон підтримки та опору. Цей індикатор відображає історичний рух ціни цінних паперів, які трейдери можуть використовувати прогнозування можливого руху ціни активу на біржі.

Висхідні та низхідні нахили лінії сигналізують про потенційні висхідні та низхідні тренди, відповідно. Трейдери стежать за перетинами між короткостроковими та довгостроковими середніми, щоб визначити можливі ТВХ. Відповідний момент настане між короткостроковою (наприклад, 20-денною) і довгостроковою (50-денною) ковзними середніми на графіку.

  1. Смуги Боллінджера.

Порівняльні максимуми та мінімуми ціни цінного паперу стосовно попередніх угод визначаються за допомогою смуг Боллінджера, які є індикатором волатильності. Для вимірювання цього параметра використовується дисперсія, яка змінюється зі збільшенням або зменшенням волатильності.

Коли ціни зростають, смуги стають ширшими, а коли ціни падають, вони звужуються. Смуги Боллінджера можна використовувати для торгівлі різними акціями завдяки їхній мінливій природі.

Період високої волатильності розтягує смуги, вказуючи на можливий прорив. І навпаки, низька волатильність стискає смуги, вказуючи на можливу фазу консолідації. Дотик або прорив ціною нижньої смуги може сигналізувати про перепроданість акцій на ринку і відповідно сигналом для входу, а торкання верхньої смуги — про перекупленість, коли можна говорити про вихід.

  1. Стохастичний осцилятор

Стохастичний осцилятор або індикатор є популярним торговим інструментом для передбачення розворотів тренду. Він підкреслює зростання цін і може використовуватися для виявлення переоцінених та перепроданих рівнів у різних інвестиційних активах.

Стохастичний осцилятор вимірює імпульс зміни цін. Частота зміни швидкості руху ціни називається прискоренням. Суть індикатора у тому, що імпульс ціни інструменту часто змінюється доти, як рух ціни змінює напрям. Тому індикатор можна використовувати прогнозування розворотів тренду.

Головне — стежити за розворотами від цих екстремумів або перетинами двох ліній усередині індикатора, які можуть сигналізувати про точки входу або виходу з угод. Рівні перепроданості (нижче 20) можуть сигналізувати про можливість купівлі, а перекупленість (понад 80) — про потенційні продажі.

  1. Індекс відносної сили (RSI)

Його основне призначення – виявлення рівнів перекупленості та перепроданості. Технічний індикатор, використовуваний щодо фінансових ринків, — це індекс відносної сили. Він ґрунтується лише на закритті цінових рівнів за останній торговий період і дозволяє визначити сильні чи слабкі сторони акцій, чи ринку у минулому та сьогоденні. Не слід плутати відносну силу з індикатором.

Уявіть показник від 0 до 100. Значення нижче 30 вказує на перепроданість активу, потенційну недооціненість і можливість купівлі. Показник вище 70 означає перекупленість, можливу переоціненість та потенційну можливість продажу. Він не передбачає майбутні ціни, але сигналізує про те, коли активу може загрожувати корекція.

  1. MACD

Індикатор MACD створюється за допомогою ковзних середніх, про які ми говорили раніше. Ковзні середні таким чином просто перетворюються на осцилятори.

Цей технічний індикатор являє собою пристрій для пошуку середніх ковзних, які сигналізують про новий тренд. Пошук тренду має вирішальне значення у торгівлі, оскільки у разі можна отримати найбільший прибуток.

Коли лінія MACD перетинається вище за сигнальну лінію, це говорить про потенційну можливість покупки. І навпаки, перетин нижче може вказувати на можливість продажу. Розбіжності між MACD і ціновим рухом можуть сигналізувати про потенційні розвороти тренду, вимагаючи підтвердження від інших індикаторів для більш точного визначення часу торгівлі.

Характеристики сильної точки входження

Точка входу у трейдингу — це тонкий баланс знань законів фінансового ринку, чіткого аналізу та часу. Для багатьох трейдерів найкращі точки входу збігаються з моментами сходження кількох індикаторів. Одним із ключових моментів є визначення періодів високої ліквідності та волатильності, які часто відбуваються під час відкриття ринку чи перекриття торгових сесій.

Вхід до угоди після підтвердження тренду, підкріпленого такими технічними індикаторами, як ковзні середні або MACD, може підвищити ймовірність успіху. Поєднання точок входу зі значними рівнями підтримки чи опору додатково підтверджує правильність торгової установки. Кінець кінцем, найкращий час для входу в угоду включає сукупність технічних сигналів, ринкових умов і стратегій управління ризиками.

Короткі висновки

Ідеальні ТВХ у трейдингу не завжди легко знайти. Важко знайти спеціаліста, який був би в цьому успішний. Проте використання описаних інструментів може покращити ваш досвід торгівлі акціями та інвестування.

Стратегічний вхід до угоди збільшує ваш потенційний прибуток і одночасно знижує можливі ризики. Усі аспекти, наведені у цій статті, мають вирішальне значення для визначення того, коли та де входити до угоди. Однак важливо відзначити, що ціни та тенденції на ринку змінюються за лічені хвилини або навіть секунди, тому час має вирішальне значення. Проводьте фундаментальний та технічний аналіз своєчасно, але при цьому всебічно. Крім того, постійне відстеження актуальних новин допоможе краще зрозуміти ринок.